بسم اللّه
چهارشنبه 7 مهر 1400

حضور مسیحیان نیجریه در راهپیمایی اربعین

در حالی که شیعیان نیجریه این روزها مشغول پیاده‌روی اربعین هستند، اقشار مختلف مسیحیان این کشور نیز به شیعیان این کشور پیوستند.


به گزارش روابط عمومی ستاد مردمی بزرگداشت رسانه ای اربعین حسینی به نقل از خبرگزاری فارس، شهرهای مختلف نیجریه همزمان با راهپیمایی مردم مسلمان در عراق برای زیارت مخصوص اربعین، شاهد پیاده‌روی شیعیان است .
در حالی‌که به خاطر بمب‌گذاری جمعه گذشته در حسینیه شیعیان یکی از ایالت‌های نیجریه، 24 تن از عزاداران حسینی شهید شدند، اینک شاخه‌هایی از پیروان مسیح در نیجریه به راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) پیوسته‌اند.
راهپیمایی اربعین حسینی در نیجریه از نقاط مختلف این کشور به سوی «حسینیه بقیة الله» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» از چند روز مانده به اربعین برگزار می‌شود.
وبگاه خبری «گانگ» نیجریه گزارش داد که مراسم عزاداری روز اربعین قرار است در «حسینیه بقیة ‌الله» در شهر زاریا برگزار شود در حالی که جمعه گذشته به خاطر یک بمب گذاری انتحاری 24 نفر شهید و 60 نفر نیز مجروح شدند.
«ابراهیم عثمان» از مسئولان برگزاری مراسم نمادین راهپیمایی اعلام داشت که شیعیان نیجریه‌ای با رهبری «شیخ ابراهیم زکزاکی» از مکان‌های مختلف کشور در راهپیمایی حضور یافته‌اند.
عثمان درباره مراسم راهپیمایی عزاداران نیجریه‌ای افزود، قرار است شیخ زکزاکی در سوم دسامبر (فردا روز اربعین در نیجریه) بعد از اتمام مراسم راهپیمایی برای حاضران سخنرانی کند.
بنا بر این گزارش، از دیگر نکات حائز اهمیت باید به حضور کشیش‌های مسیحی ایالت کادونا برای شرکت در مراسم راهپیمایی منجمله کشیش «یوحنا بورو» و «سابون تاشا» سرپرست موسسه مردم نهاد «صلح  و آشتی» در این مراسم و برخی دیگر اشاره کرد.
کشیش یوحنا بورو به خبرنگاران گفت : «چرا نباید در مراسم راهپیمایی و بیان همبستگی با امام حسین در مراسمی که برای عدالت است حاضر شویم. ما همچنین می‌خواهیم درد و رنج تعداد انگشت شماری از اهل بیت را پس از شهادت امام حسین در کربلا درک کنیم.»

نظرات