بسم اللّه
چهارشنبه 2 خرداد 1403

معرفی سوگواره و اهداف

فراخوان سوگواره
  دبیرخانه سوگواره رسانه ا ی طریق الحسین (علیه السلام)برگزار می کند:
سومین سوگواره رسانه ای پیرامون تجمع عظیم مردمی در پیاده روی اربعین حسینی- 1395هجری شمسی

 قالَ رَسُولُ اللّهِ صلّى اللّه علیه و آله :
 اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
  براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود. (جامع الاحادیث الشیعه ، ج ۱۲، ص ۵۵۶)

 پیاده روی بزرگ اربعین ، میعادگاه انسان های آزاد و فرصتی بی بدیل برای جهانی شدن شعائر حسینی است. این تجمع میلیونی آثار اجتماعی و بین المللی ویژه ای در تعمیق ارزش های دینی دارداما هنوز گمنام و ناشناخته است و فطرت های پاک درسراسر جهان تشنه آشنایی با آن هستند .
سوگواره مردمی طریق الحسین (ع) با هدف معرفی جهانی رویداد عظیم پیاده روی اربعین؛ محفلی را فراهم آورده تا همه علاقمندان از سراسر جهان بتوانند سهمی در تبلیغ شعائر حسینی داشته باشند، لذا فراخوان سوگواره و دعوت از هنرمندان و برگزاری مسابقه ، همه بهانه ای است برای نیل به این اهداف متعالی .
از ویژگی های ممتاز این حرکت مردمی؛ نشر همه آثار دریافتی در حداقل زمان و به صورت آنلاین در وبسایت بین المللیARBAEENPORTAL.COM است.
ویزگی دیگر ؛ محدود نبودن فعالیت ها به ایام محرم وصفر و اربعین است بلکه به یاری خداوند متعال برآن هستیم تا با برپایی نمایشگاه های دوره ای استانی ، ملی و بین المللی از آثار برگزیده ؛ مروج فرهنگ اربعین در تمام ایام سال باشیم.


اهداف سوگواره:

  1. استفاده ازظرفیت های گسترده رسانه ای برای ثبت و ترویج مفاهیم والای فرهنگ عاشورا و زیارت اربعین

  2. تشویق و ترغیب هنرمندان برای پرداختن به موضوع های مرتبط با فرهنگ عاشورا و زیارت اربعین و فراهم آوردن بستری مناسب برای کشف استعداد های هنری و ارائه توانمندی ها

  3. ایجاد ارتباط و تبادل تجربه های هنری میان هنرمندان علاقه مند به موضوع سوگواره

  4. اجرای پژوهشی تصویری در بیان عظمت و شکوه و وحدت مسلمانان برای فراهم آوردن محفلی جهت ثبت سوغات سفر معنوی زیارت اربعین.


نظرات