بسم اللّه

آغاز ثبت نام كاروان اربعين حسيني در اروپا

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از فرهنگ نيوز، انجمن اربعين حسيني در اروپا قصد دارد كارواني را براي زيارت اربعين حسيني در سال ۲۰۱۵ به راه بياندازد.

در اين جنبش عظيم بين المللي زايران كشورهاي اروپايي به زيارت نجف، كربلا، كاظمين، سامرا، مشهد الرضا، قم، مسجد جمكران و حرم امام خميني (ره) خواهند شتافت.

اين حركت در سال جاري به صورت يك پرواز كامل صورت خواهد گرفت كه در آن زايران از مليت‌هاي مختلفي همچون شيعيان لبناني، عراقي، ايراني، افغان، ترك، كرد، پاكستاني و هلندي حضور خواهند داشت.

بناست كه در اين سفر محبان اهل بيت عليهم السلام از اهل سنت نيز حضور داشته باشند.

اطلاعيه انجمن اربعين حسيني در اروپا بدين شرح است:

آغاز ثبت نام كاروان - اربعين حسيني ۲۰۱۵
همراه با زيارت:
نجف - كربلا - كاظمين - سامرا – مشهد الرضا - قم - مسجد جمكران - حرم امام خميني (ره)
از كشورهاي اروپايي
تاريخ حركت روز پنج شنبه ۲۶/۱۱/۲۰۱۵ و برگشت روز يكشنبه ۱۳/۱۲/۲۰۱۵

مدارك لازم جهت ثبت نام:

۱- كپي گذرنامه (از روز حركت۶ماه اعتبار داشته باشد) ۲- يك قطعه عكس (ديجيتال)
۳- كپي كارت بيمه ۴- پرداخت اول، يك سوم هزينه سفر (۳۰۰ يورو)

آدرس ايميل:
ya_zamene_ahoo@hotmail. com

شماره تماس:
۰۰۳۱۶۸۱۳۲۴۶۸۰

براساس گزارش فرهنگ نيوز، زيارت اربعين حسيني همه ساله با شور و اشتياق وافري از سوي كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود و همه ساله بر تعداد زايران افزوده مي‌شود. تا جايي كه سال گذشته تعداد بسيار زيادي از زايران به مرزهاي كشور عراق شتافتند و تنها با ارائه پاسپورت از مرزها مي‌گذشتند.

فرهنگ سازي و آموزش‌هاي بيشتر و بستر سازي مناسب از قبيل مديريت اسكان، تردد، امكانات ارتباط شخصي با كشور مبدأ، آموزش‌هاي دوره اي از طريق صدا وسيما و موراد متعدد ديگر بايد از سمت نهادهاي دولتي مورد توجه ويژه قرار گيرد تا بر شكوه اين حماسه بيافزايد.


ألآراء